Jdi na obsah Jdi na menu
 


OSUD? Ne! - Ty!

7. 3. 2009

Často teď slýchám lidi, jak se baví o osudu. Říkají věty typu : "S tím nic neuděláš. To je holt osud." Nebo "Osud mi nepřeje." A podobně.
Společnost se podle mého názoru na to něco, co nazývají osudem, jen vymlouvá. A jak taky jinak? Můžou něčím jiným omluvit to, co žijí, nebo to, co udělali? Je zkrátka mnohem jednodušší říct : "to je osud" místo toho, abychom hledali odpověď na to, proč žijeme tak, jak žijeme a to, co žijeme.
Já na osud nevěřím. Věřím tomu, že si každý sám určujeme cestu, kterou půjdeme i to, jak se nám na ní povede. Člověk byl stvořený se svobodnou vůlí. K tomu, aby si mohl sám vybrat, co bude žít.
Ano, mluvím o Bohu a o tom, jak stvořil člověka. Je zvláštní, že spousta lidí v Boha nevěří, ale věří v osud. Nepřipouští tím snad to, že je někdo, kdo ho předurčil? Kdo jim napsal ten scénář k životu? Že je tu něco víc? Ano, je. Ale není to osud!
Osud říká, že ať se člověk rozhodne jakkoli, vždy to bude podle toho, co je mu už dávno předurčeno. A že to ničím nezmění. Říká, že člověk je vlastně taková figurka v obrovské hře jménem život. A zbavuje ho veškeré odpovědnosti, protože za to, co dělá a co se mu děje, vlastně ani nemůže, jelikož je to jeho úděl. Bůh říká, že člověk je stvoření DOBRÉ, se svobodnou vůlí volby, říká, že je to ten, kdo život píše, nikoli hraje. Bůh mu dal absolutně svobodnou vůli a je natolik fér, že ho o ni nepřipraví a nechává ho žít to, co si vybere.
Máme před sebou spoustu cest a každá cesta něco obsahuje. Stojíme před rozcestím a koukáme na ukazatele. Každý den si vybíráme směr. Kdo se rozhodne jít cestou vraždy a podvodu, ví, co ho čeká, na co narazí. A je to jen a jen jeho rozhodnutí, které ho na tu cestu postaví. A jeho vůle, díky které po té cestě kráčí. Ne osud! Bible říká, že JEN JEŽÍŠ JE TA CESTA, pravda a život. Jediná cesta, po které můžeš bezpečně jít. Jediná pravda, na které můžeš bezpečně stát a jediný život, který stojí za to žít. Nikdy nebudeš žít nic víc ani miň než to, co si zvolíš. Vol moudře. Tvoříš svůj život.
Ježíš za tebe zemřel. Byl jediný spravedlivý. Jediný, který si nezasloužil zemřít a přesto zemřel. Zmařil svůj život kvůli mně, kvůli tobě, kvůli nám. Bůh tě tolik miluje, že obětoval svého jediného syna. Jediného nevinného za všechny hříšníky. Bůh totálně miluje člověka, ale absolutně nenávidí hřích. Musel přijít někdo, kdo by zbavil člověka hříchu. A když Ježíš visel na kříži a umíral za tvou osobu, nesl na sobě všechen tvůj hřích, abys mohl úplně svobodně předstoupit před Boha a nechat se Jím milovat. On tě měl v srdci ještě dříve, než jsi se narodil! Věděl o tobě! A celou dobu touží po tom, abys s Ním byl! On už všechno vyřešil! Nemusíš žít svůj život na místě zoufalce. Nemusíš přemýšlet o tom, proč zrovna tobě se děje to, co se děje. Protože ty už jsi vítěz! Ty už máš všechno, čím můžeš pozvednout svůj život z místa porážky na místo triumfu! Stačí jen uvěřit, že Ježíš zemřel, smyl všechen tvůj hřích, a pak vstal z mrtvých. Stačí jen uvěřit. Martin Luther říká, že všichni nosíme po kapsách Ježíšovy hřeby. I když si říkáš, žes v té době, kdy Ho ukřižovali nežil a že jsi vesměs slušný a hodný člověk, můžeš za Jeho smrt. Neexistuje jediný spravedlivý! Každý jsme zhřešil. Celé evangelium je příběh o lásce. O té nejvyšší formě lásky ochotné dát cokoli pro druhého.
Kdybys měl zlatý důl, rozhodně bys nežil v podzemí a nenosil bys otrhané hadry. A to spousta lidí dělá! Tahají svůj život kanály a myslí si, že nemohou jinak, protože to ten osud. Ale! Všichni už máme zlatý důl!! Stačí z něho začít čerpat! Máš tu naději! Ve chvíli, kdy Nevinný zemřel a následně vstal z mrtvých, se celý svět otevřel naději. Uchop ji! Je to jediná naděje, která trvá. Jediná, na které se dá pevně stát a začít budovat svůj život.
Bůh tě bude provázet na každé cestě, kterou ty si zvolíš. Bude kráčet tiše vedle tebe. Bude se na tebe dívat s láskou a touhou tě smět pevně uchopit do náručí a nést tě. Bude toužit po tom ti setřít každou slzu z očí a vykouzlit úsměv na tvých rtech. Bude čekat, dokud se nezastavíš a nezačneš přemýšlet o tom, jestli tu není nějaká lepší cesta. Ale nezasáhne, dokud se k Němu neobrátíš a nepromluvíš k Němu. Akceptuje tvojí vůli. Akceptuje tvoje rozhodnutí. Akceptuje to, že Ho ignoruješ, i když ho to trápí. Klika na dveřích, které oddělují tebe od Něj, které brání tomu, aby mohl začít něco dělat ve tvém životě, je jen na tvé straně! Jestli chceš, aby jednal ve tvém životě, musíš Ho do něj pozvat a ty dveře Mu otevřít. A když se tak rozhodneš, když si vybereš na ukazateli směr Ježíš, tvůj život dostane smysl a bude mít efekt. Je to jediná cesta, která ti zaslibuje, že nikdy nespadneš, že budeš šťastný a že tu vždy bude někdo, kdo tě podepře, kdybys zavrávoral. Bůh ti nabízí způsob, jak skvěle žít a nechce za to nic. Je to zadarmo. On dal všechno, co měl a nechce za to nic zpátky! Jen to, aby ses zastavil na cestě, kterou momentálně kráčíš. Chce tebe. Chce, abys Ho začal hledat. Protože tomu, kdo Ho hledá, se dá nalézt. Není daleko! Nech svoje srdce se rozhodnout, kudy jít.
A co když už věřím? Jak z té staré cesty zpátky? Pokud věříš, že Bůh za tebe dal Ježíše, že tě očistil od veškeré nepravosti, stačí to Bohu říct. V Bibli je napsané, že uvěříš-li ve svém srdci a vyznáš svými ústy, že Ježíš je Pán, budeš spasen. Budeš zachráněn. Budeš moct opustit starou cestu a kráčet po té, která se jmenuje Ježíš! Stačí říct : "Bože, věřím, že jsi. Věřím, že jsi dal za mě svého jediného syna- Ježíše. Věřím, že On zemřel za mé hříchy a že vstal z mrtvých. Věřím, že jsem spravedlivý. Přijď do mého srdce a buď můj Pán!" a On přijde! A On změní tvůj život.
Ne osud, ale ty! Ty si vybereš, jestli budeš žít celoživotní prohru, která skončí peklem, nebo jestli budeš žít triumf, který bude završen nebem! Rozhoduj se moudře. Nejde o nic. Jde o tvůj život! Jde o tvojí věčnost! Nikdy nevíš, který den může být tím, který změní definitivně tvůj život, protože jdeš po špatné cestě. Neváhej a buď to ty, kdo změní definitivně svůj život tím, že se postavíš a půjdeš po té jediné bezpečné cestě. Bůh je! Dělá zázraky a mění lidské životy! Je to realita!!!

Wendy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář